Reuters: Trump sazvao sastanak s najvećim američkim proizvođačima oružja
TRUMPOVA administracija planira se već sljedećeg tjedna u Bijeloj kući sastati s čelnicima najvećih američkih obrambenih tvrtki kako bi razgovarali o ubrzanju proizvodnje naoružanja, doznaje se iz neimenovanih izvora. Sastanak je potaknut smanjenjem zaliha zbog nedavnih vojnih operacija, piše Reuters.
Potreba za bržom proizvodnjom
Prema navodima izvora, američke zalihe oružja i streljiva smanjuju se uslijed napada na Iran te drugih nedavnih vojnih djelovanja. Administracija stoga želi s proizvođačima pronaći način za što bržu obnovu zaliha i povećanje proizvodnih kapaciteta kako bi se odgovorilo na trenutne i buduće potrebe.
Katz: Rat s Iranom nije gotov
U međuvremenu je izraelski ministar obrane Israel Katz poručio da rat protiv Irana "ni izbliza nije gotov" te upozorio da je izraelska vojska spremna ponovno napasti iranske ciljeve "velikom silom". Kazao je da se Bliski istok nalazi usred velikih promjena te zaprijetio da će Iran pretrpjeti "težak udarac" ako ponovno napadne Izrael.
Njegove izjave dolaze nakon što je američki predsjednik Donald Trump objavio da je Washington izveo tajnu operaciju zaštite trgovačkih brodova u Hormuškom tjesnacu te najavio nastavak odlučnog djelovanja protiv Teherana nakon noćnih američkih napada na iranske ciljeve.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
bi Vas mogao zanimati