Honda Beat se vraća 2013?
KRITIČARI Hondi često prebacuju kako se lako odrekla svog sportskog imidža te kako je prava šteta da tržištu nije ponudila barem dostojnog zamjenika za model S2000. To bi se, prema navodima izvora, trebalo donekle promijeniti.
Naime, čini se kako će Honda za manje od dvije godine na tržište lansirati nasljednika modela Beat, koji bi se mogao temeljiti na modelu CR-Z, dok bi s dizajnerske strane na njega utjecaj trebao izvršiti konceptni OSM.
Dakle, radit će se o manjem dvosjedu s pogonom na prednje kotače. Za sada ostaje upitno hoće li biti ponuđena coupe i cabrio izvedba i koji bi u tom slučaju krov kabriolet trebao imati, platneni ili metalni.
Motorizacija je za sada nepoznata, no kandidati su svakako 1,3 ili 1,5-litreni 4-cilindrični VTEC motori, a nagađa se i kako bi u ovaj automobil mogao biti ugrađen prilagođeni mjenjač s dvije spojke koji bi bio preuzet s jednog Hondinog motocikla.
Na kraju dodajmo kako bi novi Beat od kraja 2013. trebao biti dostupan širom svijeta, a u Europi će mu se cijena kretati oko 20.000 eura.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Svakodnevno koristite AI? Dovoljno vam je 30 sekundi za ovo: Možete osvojiti 7000€
VIDEO Bez ovoga većina Hrvata ne može zamisliti dan. Slažete li se?
Akcije su toliko dobre da bi police mogle biti prazne prije vikenda
Osvoji paket Ožujskog piva i dres repke: Podijeli svoju zakon navijačku priču!
Sve za roštilj, od ćevapa do ajvara, sada je na akciji i do 50%
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Svakodnevno koristite AI? Dovoljno vam je 30 sekundi za ovo: Možete osvojiti 7000€
VIDEO Bez ovoga većina Hrvata ne može zamisliti dan. Slažete li se?
Akcije su toliko dobre da bi police mogle biti prazne prije vikenda
Osvoji paket Ožujskog piva i dres repke: Podijeli svoju zakon navijačku priču!